Město Polička – historické centrum v srdci Chrudimky


Město Polička se nachází v Pardubickém kraji, v okrese Svitavy. Leží v údolí řeky Chrudimky a je obklopeno kopci a lesy. Polička je známá především svým historickým centrem, které je vyhlášeným turistickým cílem.

Historie města

Polička byla založena ve 13. století a postupně se stala významným střediskem obchodu a řemesla. V 16. století se stala součástí Habsburské monarchie a v té době získala mnoho šlechtických památek, které jsou dodnes vidět v historickém centru. V 19. století se město rozvíjelo díky textilnímu průmyslu a v té době vznikla řada nových budov a průmyslových objektů.

Historické centrum

Historické centrum Poličky je plné malebných uliček, domů s fasádami zdobenými sgrafity a památek, které svědčí o bohaté historii města. Nejvýznamnější památkou je kostel svatého Jakuba, který je dominantou celého města a je viditelný z daleka. Kromě toho je v centru města mnoho dalších kostelů, kaplí, radnice a dalších památek.

Turistické atrakce

Polička je oblíbeným turistickým cílem díky svému historickému centru, ale i díky okolní přírodě. V okolí města jsou malebné krajiny s mnoha turistickými trasami, které lákají na pěší výlety a cykloturistiku. Turisté si mohou prohlédnout i mnoho zemědělských usedlostí a hospodářských dvorů, které jsou typické pro tuto oblast.

V Poličce se také konají různé kulturní akce a festivaly, jako například Poličské hudební léto nebo Jarmark svatého Jakuba. Tyto akce přilákají do města tisíce návštěvníků z celé České republiky.

Závěr

Město Polička je nádherným historickým centrem, které si zaslouží pozornost. Výlet do Poličky je ideální pro milovníky historie, architektury, ale i pro ty, kteří si chtějí užít krásnou přírodu a klidnou atmosféru. Navštivte Poličku a nechte se unést jejím kouzlem!