Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Pečovat o své nohy!

Pečovat o své nohy!

Zveřejněno v kategorii Rady       
Pečovat o své nohy!

V zimním období, kdy je naše kůže vystavena vysychání, obzvláště dbáme o zvlhčení rukou a pleti, ale zapomínáme na nohoy, které jsou také zranitelné vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Péče o nohy by měla být prováděna v průběhu celého roku. V zimě, kdy je velmi snadné dostat omrzliny, a v létě kvůli otiskům a vysušení. Jak tedy pečovat o naše nohy, aby byli zdravé a aby měli estetický vzhled?

Základním principem péče o nohy je používání speciálních krémů, pedikúra a odstraňování zrohovatělé kůže. Je důležité, aby také byla nošena vhodná obuv.

Trvalým prvkem péče by měla být vykonávána koupel nohou několikrát týdně - zejména po náročném vysílení, když naše nohy byly velmi zatížené. Pro přípravu takové koupele je třeba nalít do misky teplou vodu a přidat prostředek určený pro péči o nohy. V tomto případě je ideální Verlaven, jehož složky jsou levandulový květ, koloidní stříbro a levandulový olej. Květ levandule obsahuje minerály, které fungují antibakteriálně. Kromě toho, levandule posiluje kožní bariéru a inhibuje množení bakterií a plísní. Koloidní stříbro je také antibakteriální, snižuje zánět kůže a zabraňuje novému. Levandulový olej má silné antiseptické vlastnosti. Díky lehkému podráždění povrchu kůže upravuje rozložení kůže. Kombinací těchto tří složek je zajištěno, že po takové koupeli nohy budou zdravé, jemné a především, odolné proti poškození.

Po koupeli, kdy nohy budou amočené a nehty měkké, náleží provést pedikúru a odstranit nežádoucí kůži.

Kůže se rychle zbavíte speciálním struhadlem s brusným papírem. Musíte si uvědomit, aby ho otírat nejen po spodní části nohou, ale i po stranách a patách.

Nehty zkracujeme speciálními kleštičkami do nehtů. Nůžky bohužel nejsou vhodné pro tento druh pevného nehtu.

Na konec dáme na vypěstěné nohy hydratační krém. Takové domácí lázně, prováděné denně nebo několikrát týdně, budou mít perfektní dopad na naše nohy a uvidíme účinky již po několika ošetření.

Štítky: