Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Skutečné způsoby na migrénu

Skutečné způsoby na migrénu

Zveřejněno v kategorii Rady       
Skutečné způsoby na migrénu

Trvalá, pulzující bolest hlavy, která přichází nečekaně a může trvat až do 23 dní - to je migréna, což je prokletí mnoha lidí, které může účinně zasahovat do každodenního fungování.

Migréna je jeden z problémů, které mají tendenci se často vracet a tím i poškodit funkční život lidí jí trpících. Bolest je obvykle ostrá, živá, že není možné soustředit pozornost na něco jiného. Někdy jsou souběžně k bolestí hlavy přirovnávány i další příznaky, jako je nevolnost, závratě, fotofobie, problémy s zrakem a sluchem. Příčiny migrény se mohou měnit a nejsou zcela vysvětleny. Nicméně, bez ohledu na to, zda jsou genetické faktory nebo jiné, faktem zůstává jedno- je těžké porazit tuto nemoc.

Nejvhodnějším způsobem boje s migrénou je pro mnoho lidí na ni trpících vytišení se. Nejlepší je lehnout si v tmavé místnosti, kde je tělu zajištěn přísun čerstvého vzduchu. Na čelo je vhodné přiložit studený obklad. Současně si můžete vzít lék proti bolesti. Mnoho lidem pomáhají při migréně masáže a tření spánků esenciálními oleji, inhalace, relaxační koupele a také parní lázně z léčivých rostlin. Tyto metody mohou být užitečné v boji proti záchvatu migrény, ale měli bychom také pamatovat o preventivním opatření, které může přispět k tomu, že se útoky budou vyskytovat méně často, nebo zcela zmizí. Proto je třeba se postarat o zdravý životní styl - pravidelně sportovat, rozumně jíst, dopřát si dostatek spánku, odstranit stres, a často se relaxovat a úsmívat se.