Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Jaké má kokosový olej účinky pro zdraví a jak působí na vlasy?

Jaké má kokosový olej účinky pro zdraví a jak působí na vlasy?

Zveřejněno v kategorii Rady       
Jaké má kokosový olej účinky pro zdraví a jak působí na vlasy?

Pravidelné používání kosového oleje může přinést skutečné zázraky pro naše zdraví, vzhled vlasů a pokožky. Poznejme tedy najdůležitější vlastnosti.

Vlastnosti působící na zdraví:

1. Pomáhá se zbavit tukové tkáně a to jak napříč skutečnosti, že kokosový olej obsahuje vysoko nasycený tuk, je to ale dané působením kyseliny laurové, která pomáhá zbavit se nadváhy a k rychlému spalování tělesných tuků. Z toho stejného důvodu má také silné protizápalné vlastnosti.

2. Pomáhá v trávicích problémech - trpíš často na podrážděný žaludek nebo jiné problémy s trávicím systémem? Přidej kokosový olej do Tvojeho každodenního stravování!

3. Zvyšuje imunitu organizmu.

4. Urychluje hojení ran.

5. Pomáhá předcházet rakovině - díky obsahu antioxidantù, které zabíjejí volné radikály, které jsou hlavní príčinou vzniku rakoviny.

6. Výrazně posiluje srdce.

7. Pomáha v boji proti akné, vyrážkám, vředùm a jiným kožním onemocěním.

Používání kokosového oleje v kosmetice

1. Vyběluje zuby přirozeným a bezpečným způsobem.

2. Hydratuje a čistí pokožku.

3. Může být také použit jako uklidňující balzám na tělo.

4. Jemně uklidňuje pokožku.

5. Zpomaluje proces stárnutí pokožky.

Vplyv kokosového oleje na vlasy

Kokosový olej je doporučovaný hlavně osobám, které mají problém s suchými vlasy. Dáva jim atraktívní lesk, zabraňuje lámání a posiluje poškozené vlasy po barvení. Takže klidně jím můžeme nahradittradiční kondicionér na vlasy a to produktem, který neobsahuje žádné škodlivé látky pro naše zdraví. Je dokázané, že kromě toho, použití kokosového oleje urychluje výrazně růst vlasů a také z nich dělá vlasy načechrané a příjemné na dotyk.