Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Jak se vypořádat s přetrvávajícím kašlem?

Jak se vypořádat s přetrvávajícím kašlem?

Zveřejněno v kategorii Rady       
Jak se vypořádat s přetrvávajícím kašlem?

Přichází jarní sezóna a neustále kašletel? Poradíme Vám, jak bojovat proti této nemociza pomoci zcela přírodních způsobů.

Odkud se bere kašel?

Příznaky kašle jsou známkou podráždění plic a průdušek, které jakou na jejich povrchu pokryty hlenem. V důsledku tohoto je reflex odkašlání, což představuje pokus o odstranění hlenu v těle a bakterie v něm obsažené.

Prvním krokem, který náleží podejmout, je vyhnout se za každou cenu potravin, které způsobují nahromadění již vzpomenutého hlenu. Rozhodujícím faktorem je zejména stažení z vaší stravy všech mléčných výrobků (sýr, jogurt, mléko pasterované). S cílem odstranit přetrvávající kašel by měly být rovněž eliminovány potraviny oslabující imunitu. Rozloučme se jsme tedy na pár týdnů s rafinovaným cukrem a cukrem ve všech podobách, ne pouze toho, který jen široce používán k sladění. Cukr se nachází také ve vynikající bílé čokoládě, sušenkách, čokoládkách, tyčinkáh atd. Jeho konzumací i v malých množstvích vážně komplikujeme proces léčby kašle.

Posil se vitamíny a rozehřej organizmus!

S cílem účinně odstranit veškeré bakterie přítomné během kašle, měli byjste spožívat navíc velké množství vitaminu C. Prodávané v lékárnách kapsle však které nenaplní naší poptávku po vitamínech. Mnohem lepším řešením jsou zelenina a ovoce. Nebudeme však schopni odstranit hlen z plic, pokud se správně neprohřejeme.Teplé bylinné odvary (zejména na bázi lípy!), nebo čaj s citronem a malinovou šťávou budou velmi užitečné proti únavnému kašli. Velmi nápomocný bude také horký slepičí vývar a svařené víno s hřebíčkem.