Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Studie  »  Jaké testy by měly pravidelně vykonávat muži?

Jaké testy by měly pravidelně vykonávat muži?

Zveřejněno v kategorii Studie       
Jaké testy by měly pravidelně vykonávat muži?

Výzkum prováděný v pravidelných intervalech je nejefektivnější způsob, jak zabránit obrovskému množství nemocí. Muži často nenavštěvují lékaře za předpokladu, že pokud je nic nebolí, je vše v pořádku.

Muži často nenavštěvují lékaře za předpokladu, že pokud je nic nebolí, je vše v pořádku. Mezitím typické pro toto pohlaví jsou nemoci, jako je diabetes, ateroskleróza, což vede k infarktu nebo rakovinné změny nedávají v raném stadiu vývoje jasné a bolestivé příznaky. Prevence je vždy snazší než léčba a v raných fázích nemoci často není těžké je eliminovat tím, že se zahájí léčivá preventivní akce. K základním testům, které mají být provedeny v pravidelných intervalech, patří (dle věkových skupin):

18-39 lat: Každý rok: krevní tlak, hmotnost a růst, návštěva zubaře.

Každé 2-3 roky: cholesterol a krevní morfologie.

40-65 lat: Každý rok: kontrolní testy na rakovinu (kůže, štítné žlázy, lymfatických uzlin, prostaty a tlustého střeva), především fyzické parametry, jako jsou nádory, otoky, hlavně fyzických parametrů, kožní léze. Také krevní tlak, návštěva zubaře, hladina cholesterolu a krevních morfologie. Každé 2-3 roky, je nutná: kontrola hmotnosti, kontrola obezity a tuku, testy stolice na krev, návštěva očního lékař a testy na glaukom. O něco méně častěji, každých 3-5 let, je třeba kontrolovat hladinu cukru, zkoušky prostaty, kontrola hladiny testosteronu a srdeční frekvence EKG.

Nad 65 let: každý rok by měl být kontrolován krevní tlak, kůže, štítná žláza, mízní uzliny, prostata a tlusté střevo, aby vykrýt případné rakovinné změny, kontrolní vzorky stolice na přítomnost krve, hladina cholesterolu, kompletní krevní obraz a prostata. Každé 2-3 roky by měla být kontrolována hladina hormonů štítné žlázy a cukr v krvi, měl by být prováděn základní výzkum moči, EKG srdeční frekvence, koncentrace testosteronu a oční vyšetření.

Samozřejmě je to pouze nejdůležitější sada povinných zkoušek, která se zvyšuje s věkem. Lékař po ověření výsledků může vydat doporučení na podrobnější analýzu.