Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Jak pečovat o zralou pleť?

Jak pečovat o zralou pleť?

Zveřejněno v kategorii Rady       
Jak pečovat o zralou pleť?

Úbytek hormonů po čtyřicátem roku působí na změny pokožky - se stává méně flexibilní, suchá a začínají se prohlubovat vrásky. Proto zralá pleť potřebuje speciální péči.

Proč vznikají změny a jak je brzdit?

U zralých žen se pomalu začíná obnižovat hladina estrogenu. To má za následek ztrátu kolagenových vláken. V důsledku toho pokožka přestává být řádně napnuta. Zároveň se snižuje množství sloučenin, které na pokožce tvoří lipidový plášť. Snížená hustota tkání a vysušení pokožky způsobují vystoupení jemných linií a vrásek. Tento proces může být významně opožděn díky řádné péči. Jde tu pořádnéh očištění a výživu pokožky.

 

Dobrý krém je základ

Změny na zralé pokožce jsou způsobeny především ztrátou kolagenu. V souladu s tím kosmetické společnosti nabízejí krémy, které obsahují pouze kolagen s přídavkem složek, které jsou příznivé pro jeho přirozenou produkci. Jde zde o kombinaci vitamínu C s tukem (nejčastější je vitamin C obsažený v liposomech). V krému určeným pro zralou pleť by také neměla chybět kyselina hyaluronová, vitaminy A, B5 a E. Ženy po padesáti letech věku by měly investovat do krému, který obsahuje také koenzym Q10.

Korporace stále více také nabízí kosmetiku s obsahem biologicky aktivních peptidů, malých molekul, které podporují přirozený proces produkci kolagenu a elastinu.

 

Nezapomínejte o čištění

Aby složky obsažené v krému pronikli kůží, je třeba ji správně připravit. Pravidelná exfoliace odumřelé pokožky je konečné (enzymový peeling). V zimě můžete také investovat do kavitačního peelingu vyrobeného v kosmetickém centru.

 

Podpora pokožky

Péči o pleť je vhodné pomoci výživovými doplňky podávanými ústně. Jde tu o nutrikosmetiku obsahující rostlinné složky, které pomáhají zpevnit a hydratovat pleť správně. Dámy ve svých čtyřicátých letech mohou také zvážit estetickou medicínu - ošetření kyselinou hyaluronovou. Výborné výsledky prokazuje mezoterapie - nejlepší je koupit záběh na obličej a krk.

Štítky: