Jsi tu: Medicína - aktuality  »  Rady  »  Kyselina chlorogenová – stojí za to po ni sáhnout?

Kyselina chlorogenová – stojí za to po ni sáhnout?

Zveřejněno v kategorii Rady       
Kyselina chlorogenová – stojí za to po ni sáhnout?

Pozorováním doplňků stravy na trhu, snadno si můžete všimnout, že každou chvíli se objevuje nová látka, která je navržena pro boj proti zbytečným kilogramům. Hitem poslední doby je kyselina chlorogenová.

Využití přirozeně se vyskytující v organismech v řadě rostlin kyseliny chlorogenové jako eliminátoru tukové tkáně, je nový trend. Tajemství fungování této látky je jeho schopnost snižovat vstřebávání cukrů v systému zažívacího traktu. Tímto způsobem je tělo nuceno hledat jiné zdroje energie a začínají tak intenzivně spalovat tuk. Zrychlený metabolismus, zvýšení spalování kalorií a úbytek hmotnosti nejsou jedinými efekty, které můžeme dostat po použití tohoto komponentu. Vzhledem k tomu, že kyselina chlorogenová je silný antioxidant, má dobrý vliv na stav buněk v těle, spomaluje jejich stárnutí a působí proti nádorům. Kromě toho, kyselina chlorogenová vykazuje baktericidní a antivirové vlastnosti.

Ve své přirozené podobě lze nalézt kyselinu chlorogenovou v zelené kávě, v sušených švestkách, artyčokách, kopřivě, hlohu, javoru a kakaovníku. Můžete ho také najít v podobě speciální kapsle obsahující čistý extrakt zelené kávy. Vzhledem k přírodnímu původu a zdravotních výhod, stojí za to si dopřát léčbu v hubnutí za účasti kyseliny chlorogenové. S tím, že by jste měli zvolit pouze vyzkoušené přípravky obsahující tuto látku.

Pamatujte také, že se nic nestane samo od sebe. Doplněk stravy na bázi kyseliny chlorogenové by měl být použit ve spojení s jinými opatřeními hubnutí, mimo jiné fyzické aktivity.